تبدیل ۹۲ ایستگاه مترو به پناهگاهی امن برای شهروندان

معاون شهردار تهران با اشاره به وقوع طوفان اخیر تهران گفت: تمامی ایستگاه های مترو تبدیل به مامن امنی برای پایتخت نشینان در تندباد روز گذشته شدند .

سیدجعفر تشکری هاشمی در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران دو روز گذشته نسبت به وقوع طوفان در شهر تهران هشدار داده بود، گفت: مدیریت شهری و سازمان حمل و نقل و ترافیک به منظور ارایه خدمات ویژه و سرویس دهی بهینه ناوگان عمومی پایتخت در آماده باش کامل بودند. به طوری که با سرویس دهی ویژه در خصوص بی .ار. تی و خطوط تاکسی عملکرد خدمات رسانی به شهروندان مختل نشد.
وی با بیان اینکه ایستگاه های مترو به عنوان یک سازه مطمئن و در نقش پدافند غیرعامل عمل کرده و به مثابه شهری زیرزمینی به کمک شهروندان آمد، گفت: متروی تهران علاوه بر کارکرد حمل و نقلی در زمان های بحران پناهگاه عمومی برای اسکان شهروندان می باشد تا شهروندان درمواقع بحران از آن بهره جویند.
معاون شهردار تهران افزود: به دنبال وقوع طوفان عصر روز گذشته تمامی ۹۲ ایستگاه متروی تهران با حجم انبوهی از مسافران مواجه شد به طوری که در ایستگاه های پرتردد شهر اعم از ایستگاه های صادقیه ، امام خمینی(ره) آزادی ، شهرری و ۱۵ خرداد با افزایش ۳۰ درصدی حضور مسافران مواجه بودیم .
تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه ایستگاه های مترو علاوه بر خدمات روزانه مسافران در مواقع حساس و بحرانی مانند یک مامن امن برای شهروندان عمل می کند، گفت: در عین حال با نظارت کامل از طریق مرکز کنترل ترافیک بر شبکه معابر پایتخت در لحظه آب گرفتگی ها و شکستگی درخت یا هر سدمعبری به عوامل اجرایی اطلاع داده شد و نیروهای امدادی عملکرد مثبتی را در طوفان شب گذشته ارایه کردند .

تبدیل ۹۲ ایستگاه مترو به پناهگاهی امن برای شهروندان