درباره ما

شرکت مهندسین مشاور سیویار با بهره‌گیری از سابقه تجارب آکادمیکی و حرفه‌ای موسسان خوداز سال ۱۳۸۲ تاکنون رویکرد کاملا تخصصی و علمی در زمینه فنون، سازه‌های زیرزمینی و سازه‌های ژئوتکنیکی فعالیت رو به گسترش را تجربه کرده است.
خلاقیت، نوآوری سرعت عمل و دقت در پروژه‌های مطالعاتی سر لوحه خدمات این مشاور می‌باشد. کوشش مهندسان و مدیران این شرکت در بهینه سازی مطالعات و ارایه روشهای اجرایی مشکل گشا و خلاقانه متناسب با مقتضیات طرح‌ها همواره مورد رضایت کارفرمایان بوده است.
شرکت مهندسین مشاور سیویار استفاده از  ظرفیت مهندسی و دانشگاهی خود، علاوه بر انجام خدمات مهندسی، در زمینه‌های علمی-تحقیقاتی مرتبط نیز کاملا فعال بوده و همواره از نتایج آخرین تحقیقات در بروز رسانی خدمات خوده بهره بوده است.

زمینه­ های تخصصی فعالیت شرکت از ابتدای تأسیس تاکنون به شرح زیر بوده است:

طراحی تونل و سازه‌های زیرزمینی – طراحی­های سازه ه­ای و ژئوتکنیکی خاص

با توجه به رشد روزافزون توسعه شبکه راه­ های کشور و از طرفی گرایش بیشتر به توسعه شبکه حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ، طراحی­ بهینه سازه ­های زیرزمینی مانند تونل­ ها و ایستگاه ­های زیرزمینی از اهمیت بسزایی برخوردار گشته است. در این زمینه شرکت مهندسین مشاور سیویار با بهره­گیری از تجارب آکادمیک و اجرایی متخصصان خود توانسته است سهمی در عرصه سازندگی کشور داشته باشد. شایان ذکر است که این مجموعه همواره نوآوری و خلاقیت را با رعایت استانداردهای روز دنیا سرلوحه مطالعات و طراحی­های خود قرار داده است.

طراحی و نظارت بر اجرای ابزار دقیق و رفتارسنجی تونل و سازه­ های زیرزمینی

یکی از مسائل مطرح در اجرا و بهره ‌برداری از تونل‌ها و سازه‌های زیرزمینی، بررسی و کنترل ایمنی و تغییر شکل‌های رویداده در پوشش تونل و نیز نشست‌های سطحی ناشی از حفر، اجرا و بهره‌برداری از فضای زیرزمینی مورد نظر می‌باشد. به طور کلی، اهداف عمده استفاده از سیستم پایش تونل‌ها عبارتند از تامین ایمنی سازه‌های سطحی، حفظ سطح خدمت پذیری در سازه‌های سطحی، کنترل ایمنی سازه تونل، کنترل تغییر شکل‌های پوشش تونل و بهینه کردن طرح از طریق اصلاح سازه‌های پوشش تونل بر پایه نتایج پایش و تفسیر مقادیر تغییرشکل‌های رویداده.

همکاری با پژوهشکده­ ها و نهادهای پژوهشی در زمینه­های طرح‌های علمی-کاربردی

برخی از پروژه­های پژوهشی انجام یافته و یا در دست انجام در شرکت مهندسین مشاور سیویار به شرح زیر بوده است:

  • تدوین دستورالعمل مطالعات شناخت، ارزیابی و مدیریت خطرات مترتب بر تونل‌های ترافیکی (ماشین‌رو) شهر تهران، مرکز مطالعات و برنامه­ ریزی شهر تهران
  • مطالعه و تدوین دستورالعمل برای انجام مطالعات، طراحی، اجرا و نگهداری برای پایش تونلهای شهر تهران در زمان ساخت و دوران بهره برداری، مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران
  • تدوین راهکارهای کاربردی مدیریت بحران زلزله در شبکه قطارهای شهری تهران و حومه، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)
  • حفاریهای بزرگ زیرزمینی در مناطق شهری و تدوین الگوریتم پیش بینی روش اجرا، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)